Birlik Kahve ekibi olarak, nitelikli kahvenin gelişimine destek olmak adına Mc Kinlay’i hayata geçirdiğimizi duyurmaktan mutluluk duyarız.

Mc Kinlay Brezilya’nın en köklü kahve ihracatçılarından biriydi. 30 yıl önce bu işe başladığımızda, ithal ettiğimiz ilk kahve markalarından biri Mc Kinlay… Uzun yıllar süren iş ortaklığımızdan sonra Mc Kinlay operasyonlarına son verdi. Türkiye’de isim hakları bizde olan bu markayı, duygusal sebeplerle elimizde tutmaya devam ettik. 30 yıl önce bize uğur getiren bu markayı yeni girişimimizde kullanmaya karar verdik. Çünkü bir hikayesi olan, bizim için önemli olan, bir anlam ifade eden markalara duygusal olarak bağlanıyor ve sahipleniyoruz. Benimsediğimiz markamız ile bize tekrar şans getirmesini dileyerek yola çıktık. Bu yolda her zaman destekçimiz olan Birlik Kahve’ye teşekkür ederiz.

Mc Kinlay, sadece nitelikli kahvelere odaklanarak, butik yapısı sebebi ile sektörün mevcut ihtiyaçlarına göre güncel projeler üretir. Bunu gerçekleştirirken Birlik Kahve’nin bilgi ve tecrübesinden faydalanacak olan Mc Kinlay, zamanla bağımsız bir oluşum haline gelecektir.

Kaynak bulma

Nitelikli kahve piyasasındaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Talep edilen, beğenilen kahveleri ithal ederek müşterilerimize sunuyoruz. Farklı orijinler, hasat sonrası işlemler ve varyeteler tedarik ederek butik kavurucu partnerlerimize sunuyoruz.

Kalite kontrol

McKinlay ekibi Türkiye’de yalnızca 7 kahve profesyonelinin sahip olduğu Q Grader unvanına sahip 2 kişiden oluşuyor. Kalite odaklı bir takım olduğumuz aşikar!
McKinlay kahvelerini seçerken SCA cupping protokolünü izliyoruz ve tadım skorlarımızı belirliyoruz. Tedarikçi firmamızda çalışan bir Q Grader varsa, onun skorunu da talep edip 3 skorun ortalamasını alıyoruz. Sağlam bir fikir veren bu sonucu sizlerle paylaşıyoruz.

Tedarik

Nitelikli kahve piyasasındaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Talep edilen, beğenilen kahveleri ithal ederek müşterilerimize sunuyoruz. Farklı orijinler, hasat sonrası işlemler ve varyeteler tedarik ederek butik kavurucu partnerlerimize sunuyoruz.

Depolama

Kemalpaşa’da bulunan 5.500 m2 kapalı Birlik Kahve tesisinde nitelikli kahvelerimizi depoluyoruz. Nem ve sıcaklık takibini önemsiyoruz. Nitelikli kahvelerimizin Grainpro’lu olmasına özen gösteriyoruz.

Satış

Satış bizim için yalnızca ürün satışı değil. Müşterilerimize ürün hakkında bilgi vermek, sorularını yanıtlamak, bilgimizi paylaşmak, destek olmak, bir problemle karşılaşıldığında kolay ulaşılabilir olmak ve çözümcü yaklaşmak… Bunların tamamı McKinlay ekibinin satış politikasını oluşturuyor.

Bilgi paylaşımı

Müşterilerimizin sorularını yanıtlayıp destek olmaya ek olarak sosyal medya hesabımız @mckinlay_specialty üzerinden gerçekleştirdiğimiz paylaşımlarla da kahve sektöründe YALNIZCA DOĞRU BİLGİ yayılmasını sağlıyoruz. Doğru bilgiye ise güvenilir kaynaklar, akademik çalışmalar, orijindeki bağlantılarımız, yurtdışında aldığımız eğitimler ve tecrübelerimizle erişiyoruz.

McKinlay ekibi olarak en yüksek kalite standardını sağlıyoruz ve her zaman gelişmek için çabalıyoruz. Müşterilerimizin çıkarlarını gözetiyoruz ve taleplerini dikkate alıyoruz. Müşterilerimizden gelebilecek her soru veya talep için zaman yaratıyoruz. Satış stratejimizdeki yenilikçi yaklaşımımızla kahve satın almayı daha heyecanlı ve eğlenceli bir hale getirdik. McPool’a bir göz atın.. Kahvelerimize ve ekibimize güvenimiz tam!

Elif, lisanslı bir Q Arabica Grader. Yani profesyonel kahve tadımcısı. Kahveye olan ilgisi bununla da kalmıyor. CQI tarafından verilen Q Processing (kahvede hasat sonrası işlemler) ve Fermantasyon kurslarına katılıyor. Aynı zamanda ziraat mühendisi adayı. Kahvenin yetiştiriciliği, işlenmesi ve kalitesi konusunda donanımlı olan Elif’e her konuda danışabilirsiniz.

Elif Ünal
Cafer, 10 yıldır kahve sektöründe aktif çalışıyor. Aslen satış departmanında görev alan Cafer, aynı zamanda Lisanslı bir Q Arabica Grader. Cafer’in bir telefon görüşmesi hiç bir zaman sadece bir satış görüşmesi değildir. Danışmanlıktır, arkadaşlıktır, yeri geldiğinde mentorluk, yeri geldiğinde öğrenciliktir. Cafer’le çalışmak büyük bir keyif.
Cafer Utku Bağçıvancıoğlu
SATIŞ ŞARTLARIMIZ

Türkiye içi satışlarınız için ekibimizle iletişime geçip hemen teklif alabilirsiniz. Minimum sipariş miktarı 5 kg ve katlarıdır. Ödeme gerçekleştirildikten sonra ürününüz hazırlanıp UPS kargo ile bulunduğunuz konuma teslim edilir. Çuval alımlarınızda, ürününüz sıkıca sarılarak anlaşmalı olduğumuz yerel taşıma firmaları ile güvenli bir şekilde konumunuza teslim edilir. Satın alım sonrası Türkiye içi teslim süresi yaklaşık 2-3 gündür.

İHRACAT ŞARTLARIMIZ

Avrupa, Orta Doğu veya farklı bir konumdaysanız, McKinlay ürünlerini satın almak için ekibimizle iletişime geçin ve EXW teklif alın. İhracat için minimum sipariş miktarı 1 palet, yani yaklaşık 800 kg’dır. McKinlay kahvelerini ithal etmek isteyen yeni bir kahve kavurucuysanız, gerekli dokümantasyon konusunda ithalat/ihracat uzmanımız size rehberlik edecektir. Eğer ülkeniz gümrük şartlarında özel bir gereklilik varsa, uzmanımıza en baştan söylemeniz tavsiye edilir. Ödeme gerçekleştirildikten sonra ürününüz hazırlanıp Euro paletlerde, sarılmış ve çemberli, güvenli bir şekilde teslim edilir.

MC KINLAY BİR BİRLİK KAHVE GİRİŞİMİDİR.

Birlik Baharat ve Kahve 1992’den beri gıda ithalatı ve ihracatı yapan köklü bir firmadır. Kahve ve baharat olmak üzere iki farklı ürün grubunda faaliyet gösteren firma, çiğ kahve ithalatı gerçekleştiren, sürekli gelişmeyi ilke edinmiş Türkiye’nin öncü kahve tedarikçilerindendir. Aynı zamanda baharat ihracatı ile uluslararası bilinirliğe sahip olan firmamız ülkemizi global gıda sektöründe başarıyla temsil eder.