0x

McPool

Mc Kinlay ekibi, sınırlı sayıda aktif üyeden oluşan “McPool” u hayata geçirerek satış stratejisinde radikal bir fark yaratıyor! Mc Kinlay ekibi tarafından; belirli aralıklarla planlanan ve “Round” olarak adlandırılan indirim dönemleri, her Round’da sunulan bir öncekinden farklı nitelikli kahveler sayesinde sektörün yeni ve güncel ürün talebi karşılanacak! Sınırlandırılan aktif üye sayısı sayesinde kavurucu ayrıcalıklı kılınacak! Avantajlı önalım fırsatı sayesinde ulaşılabilirlik sağlanacak!

Bu projeyle nitelikli kahve tedariğinde gözlemlediğimiz problemlere çözüm getireceğiz.

Projemizin çözüm üreteceği problemler 3 ana başlıkta toplanabilir.

1x Tüketici Talebinin Çeşitliliği
2x Kavurucu Ayrıcalığı
3x Hem Tüketici Hem Kavurucu Açısından Ulaşılabilirlik

1x

Tüketici talebinin çeşitliliği

Nitelikli kahve tüketicilerini diğer kahve tüketicilerinden ayıran en önemli nokta, yeni ürün deneyimleme talebidir. Nitelikli kahvede sürekli yeni ürün tecrübe etme talebi ile ilgili özel olarak ve kullanıcı fikrini de alarak planlayacağımız “Round”lar bu duruma çözüm getirecektir. Round, nitelikli, yeni hasat, farklı kahveleri avantajlı fiyatlarla satışa sunduğumuz özel bir periyodu ifade ediyor. Her bir Round için yapacağımız özel seçimlerle yepyeni ve birbirinden farklı kahvelere odaklanarak McPool’da bulunan aktif üyelere çözüm sağlarız

2x

Kavurucu ayrıcalığı

Nitelikli kahve kavurucuları, rekabet avantajı kazanmak adına, kendilerine özel nitelikli kahveleri tedarik etme ihtiyacı duyar. Bu talebin karşılanmasının mevcut şartlar itibariyle zor ve zahmetli olduğunu söylenebilir.

Buna çözüm olarak, McPool sektörde ortak paydada buluşabilen, tercihleri farklı olsa da amaçları aynı olan, kahveye gönül vermiş kahve kavuruculara özel kılınacaktır. Her Round için seçim yaparken, ürün başına sınırlı sayıda çuval sunarak, ayrıcalıklı olmak isteyen kavuruculara beğendiği ürünün hepsini satın alabilme imkanı yaratılacaktır. Bu sayede her kavurucunun yalnızca kendine özel, piyasada sadece kendinde bulunan ürünlerinin olması sağlanacaktır. Bir ürünün tamamını alamayan kavurucularımız için, minimum 1 çuval alım şartımız ile o ürünün sınırlı sayıda kavurucuya satışını sağlayıp yaygınlaşmasının bir miktar önüne geçilecektir

3x

Hem tüketici hem kavurucu açısından ulaşılabilirlik

Nitelikli kahve kavurucularının, mevcut şartlar itibariyle istedikleri nitelikli kahveye kolay ulaşamadığı söylenebilir. Kahve ithalatı yapılırken, maliyeti düşürmek için kaliteden, yenilikten veya ayrıcalık sağlamaktan ödün verildiğini, verilmediği takdirde maliyetin yüksek olması sebebiyle fiyatları etkilediği ortadadır. Bu duruma çözüm olarak, ilk etapta Birlik Kahve’nin sahip olduğu uluslararası bağlantılar ve tecrübeden faydalanarak, gerektiğinde belirli kaynakları ortak kullanarak birçok gider kaleminden tasarruf ederek maliyeti düşürüp fiyatları erişilebilir kılarız. Özellikle projemiz McPool’un Round’larında yer alan aktif üyeler bu erişilebilir, avantajlı fiyatlardan faydalanacaktır. Zamanla, Mc Kinlay ile birlikte oluşturacağımız katma değerli projeler, McPool’un destekleyecek ve sürdürülebilir kılacaktır

Hep yeni

Hep ulaşılabilir

Hep lezzetli

McPool’a ilk kez katılmak için kayıt formu doldurmanız yeterlidir. Başvuru formu ekibimize ulaştıktan sonra bir değerlendirme sürecinden geçecek. Kaydınızın oluşturulduğu ve yedek üye olarak McPool’a dahil olduğunuz ile ilgili bir onay e-postası veya Whatsapp bildirimi alacaksınız. Aktif üyelik için kontenjan uygunsa üyeliğinizin aktifleştirildiği ile ilgili ikinci bir onay e-postası veya Whatsapp bildirimi alacaksınız. Gelecek Round’da, Round kahvelerinin detaylarına ulaşıp, avantajlı fiyatlardan önalım yapabilirsiniz. Aktif üye konumunuzu korumak için gelecek Round’da en az 1 çuval sipariş etmeniz gerekir.
Round ile ilgili kahvelerin detaylarını ve fiyatlarını görüp, Round süresince önalım yapabilecek üyeler aktif üyelerdir. McPool’da üst limit 30 aktif üye olarak belirlenmiştir. Aktif bir üyeyseniz, Round ları takip edin ve Round sırasında alışveriş yaptığınızdan emin olun. Oyun kuralları aşağıdaki bölümlerde detaylı açıklanmıştır.
Başvuru formunu doldurmuş fakat aktif üye kontenjanı dolu olduğu için sonraki Round’ları beklemekte olan üyeler yedek üyelerdir. Aktif üyelik için kontenjan açıldığında, yedek üyeler arasından sırayla atama yapılacaktır. Round süresince alım yapmamış aktif üyeler, yedek üyeliğe dönecektir.
Aktif üye iken Round’da, örneğin Round 5 sırasında bir çuval satın almazsanız, Round 6’da maalesef çevrimdışı olursunuz. Yani Round 6 öncesinde otomatik olarak yedek üyelik pozisyonuna geçersiniz. Ancak endişelenmeyin, Round 6’daki avantajlı önalımdan yararlanamasanız da Round 7 öncesinde üyeliğiniz tekrar aktifleştirilecektir. Round 7’de sipariş vermeyi unutmayın. Aksi takdirde Mcpool’dan ayrılırsınız! Yeniden kaydolmanız ve onay beklemeniz gerekir. Mcpool’dan ayrılan aktif üye yerine atama, yedek üyeler arasından sırası ile yapılır.
Mc Kinlay ekibi tarafından; belirli aralıklarla planlanan indirim dönemleridir. Aktif üyeler, Round başladığında özel kahveleri avantajlı fiyatlar ile çuval bazında satın alabilir. Belirli aralıklar ile düzenlenecek olan Round’lar, sırasıyla Round1, Round2, Round3… olarak adlandırılacaktır. Aktif üyelerin Pool’a katılım formunda talep ettiği şekilde (çiğ veya kavrulmuş) Round kahvelerinin numuneleri hazırlanarak kargolanacaktır. Tüm aktif üyelere teslim edildiğinin teyit edilmesinden 1 iş günü sonra, aktif üyeler ile Round kahvelerinin detayları ve fiyat bilgisi paylaşılacaktır. Bu bilgiler paylaşıldıktan sonra Round başlar. Round süresi başladıktan itibaren 1 haftadır. Aktif üye olarak McPool’da kalmak isteyen katılımcılar bu süreçte minimum 1 çuval kahve satın almalıdır. Round devam ederken 5 kg paketler halinde satış yapılmaz. Round bittikten sonra kalan kahveler, herkese açık olacak şekilde, orijinal (indirimsiz) fiyatlarıyla, çuval ve 5 kg’lık olarak satışa sunulacaktır.
ELBETTE! Round bittikten sonra, kalan ürünlerden (tabi eğer kaldıysa;) ) çuval halinde veya 5 kg’lık ambalajlarda, ürünün orijinal(indirimsiz) fiyatıyla istediğiniz zaman sipariş verebilirsiniz. Round bittikten sonra, Round kahveleri herkese açık olacak şekilde satışa sunulacaktır.
Round kahveleri bize ulaştıktan sonra, aktif üyelere numune gönderilir. Round’un başlayacağına dair bildirim yapılır. Numunelerin teslim edildiği teyidi alındıktan 1 iş günü sonrasında Round başlar. Pozisyonunuzu korumak için yapmanız gereken tek şey 1 hafta içinde avantajlı fiyatıyla en az 1 çuval satın almak. Aktif üye olarak katıldığınız bir Round’da sipariş verirseniz, bir sonraki Round için de aktif üye olacağınızdan emin olursunuz. Aktif üye olarak katıldığınız bir Round’da sipariş vermezseniz, bir sonraki Round için devre dışı bırakılıp yedek üye olursunuz… Daha sonraki Round, yeniden aktif üye olursunuz. İkinci şansınızı kullanırken en az 1 çuval sipariş verdiğinizden emin olun, aksi takdirde sistemden çıkarılırsınız ve yeniden kayıt formunu doldurmanız ve onay beklemeniz gerekir.
McPool’a katılım formu doldurdunuz. Değerlendirme sonucu, McPool’a katıldığınız ile ilgili bir onay e-postası veya Whatsapp bildirimi aldıysanız artık yedek üyesiniz! Üst limit sınırı ile belirlenmiş Aktif üye kontenjanında açılacak olan ilk pozisyona, sıra sizde ise atanır ve buna dair bir bildirim alırsınız. Artık siz de bir aktif üyesiniz! Gerçekleşecek ilk Round’da aktif üye avantajlarının hepsinden faydalanırsınız. Aktif üye olarak kalmak için dahil olduğunuz Round’da minumum 1 çuval kahve sipariş etmeniz gerekir. Sipariş verilmemesi durumunda, gelecek Round’da devre dışı kalacaksınız. Ancak endişelenmeyin, bir sonraki Round’da tekrar aktif üye olarak, avantajlı fiyatlardan alım fırsatına sahip olursunuz. Aktif üye olarak bulunduğunuz son 2 Round’da alım yapmamanız durumunda, Mcpool’dan ayrılırsınız… Yeniden katılmak için kayıt formunu doldurup onay beklemeniz gerekir. McPool’da bulunan aktif üye konumunuz, yedek üyelerden sırası gelen bir kavurucuya devredilir. Başlangıç sürecinde iletişimler (aktif üyelere yapılacak bildirimler ve aktif üyelerden alınacak siparişler, aktif üyelikten ve McPool’dan ayrılma talebiniz) WhatsApp üzerinden
gerçekleştirilecektir.
Veronica, McPool’a katılmak için kayıt formunu dolduruyor ve Mc Kinlay Specialty’yiinstagram / web sitesinden takip ediyor. Veronica, tarafına ulaşan onay e-postası veya Whatsapp bildiriminden sonra yedek üye olarak uygun bir pozisyon açılmasını ve aktif üye olmayı bekliyor. Aktif üyelikle ilgili bilgilendirme tarafına yapıldığında özel kahveleri denemeyi dört gözle bekliyor. Mc Kinlay Round 3’ün yakında başladığını duyuruyor! Kahve numunelerini teslim alıp bir an önce tadım yapan Veronica kahve detaylarını ve fiyatlarını öğreniyor. Round başlar başlamaz beğendiği numunenin 5 çuvalının hepsini satın alıyor. Avantajlı fiyatla satın aldığı yepyeni kahvelerin sadece kendinde bulunmasının tadını çıkarırken bir sonraki Round için aktif üyelik pozisyonunu garantiliyor.
Hali hazırda aktif üye olan Jessica, Round 8’in yakında başlayacağı bildirimini alıyor. Jessica, eline ulaşan numuneleri tadıp avantajlı fiyatları inceliyor, Round 8’de satın alma yapmıyor. Otomatik olarak Round 9’da devredışı oluyor ve Round 9 kahvelerini ve fiyatları önceden öğrenme şansını kaybediyor. Ancak Rounda 10’da üyeliği aktifleştiriliyor. Round 10’da sahaya geri dönen Jessica tekrar alım yapıyor. Bu şekilde, Round 11’deki yerini de garantiliyor.
Hali hazırda aktif üye olan Sophie, Round 5’in yakında başlayacağı bildirimini alıyor. Sophie, eline ulaşan numuneleri ve avantajlı fiyatları inceliyor fakat satın alma yapmıyor. Otomatik olarak Round 6’da devredışı oluyor ve Round 6 kahvelerini ve fiyatları önceden öğrenme şansını kaybediyor. Ancak Round 7’de tekrar alım yapıyor. Ve bu şekilde, Round 8’de yerini de garantiliyor. Round 8’de alım yapmayıp Round 9’da tekrar devre dışı kalan Sophie, Round 10’da tekrar aktif üye olduğu halde, satın alma yapmıyor. Ve maalesef bu kez ardışık olarak aktif olduğu 2 roundda (Round 8 ve Round 10) satın alım yapmadığı için McPool’daki üyeliğini tamamen kaybediyor. Yeniden McPool’a dahil olmak için kayıt formunu doldurması ve onay beklemesi gerekiyor.

Sıkça sorulan sorular

McPool’a ilk kez katılmak için kayıt formu doldurmanız yeterlidir. Başvuru formu ekibimize ulaştıktan sonra bir değerlendirme sürecinden geçecek. Kaydınızın oluşturulduğu ve yedek üye olarak McPool’a dahil olduğunuz ile ilgili bir onay e-postası veya Whatsapp bildirimi alacaksınız. Aktif üyelik için kontenjan uygunsa üyeliğinizin aktifleştirildiği ile ilgili ikinci bir onay e-postası veya Whatsapp bildirimi alacaksınız. Gelecek Round’da, Round kahvelerinin detaylarına ulaşıp, avantajlı fiyatlardan önalım yapabilirsiniz. Aktif üye konumunuzu korumak için gelecek Round’da en az 1 çuval sipariş etmeniz gerekir.
Round ile ilgili kahvelerin detaylarını ve fiyatlarını görüp, Round süresince önalım yapabilecek üyeler aktif üyelerdir. McPool’da üst limit 30 aktif üye olarak belirlenmiştir. Aktif bir üyeyseniz, Round ları takip edin ve Round sırasında alışveriş yaptığınızdan emin olun. Oyun kuralları aşağıdaki bölümlerde detaylı açıklanmıştır.
Başvuru formunu doldurmuş fakat aktif üye kontenjanı dolu olduğu için sonraki Round’ları beklemekte olan üyeler yedek üyelerdir. Aktif üyelik için kontenjan açıldığında, yedek üyeler arasından sırayla atama yapılacaktır. Round süresince alım yapmamış aktif üyeler, yedek üyeliğe dönecektir.
Aktif üye iken Round’da, örneğin Round 5 sırasında bir çuval satın almazsanız, Round 6’da maalesef çevrimdışı olursunuz. Yani Round 6 öncesinde otomatik olarak yedek üyelik pozisyonuna geçersiniz. Ancak endişelenmeyin, Round 6’daki avantajlı önalımdan yararlanamasanız da Round 7 öncesinde üyeliğiniz tekrar aktifleştirilecektir. Round 7’de sipariş vermeyi unutmayın. Aksi takdirde Mcpool’dan ayrılırsınız! Yeniden kaydolmanız ve onay beklemeniz gerekir. Mcpool’dan ayrılan aktif üye yerine atama, yedek üyeler arasından sırası ile yapılır.
Mc Kinlay ekibi tarafından; belirli aralıklarla planlanan indirim dönemleridir. Aktif üyeler, Round başladığında özel kahveleri avantajlı fiyatlar ile çuval bazında satın alabilir. Belirli aralıklar ile düzenlenecek olan Round’lar, sırasıyla Round1, Round2, Round3… olarak adlandırılacaktır. Aktif üyelerin Pool’a katılım formunda talep ettiği şekilde (çiğ veya kavrulmuş) Round kahvelerinin numuneleri hazırlanarak kargolanacaktır. Tüm aktif üyelere teslim edildiğinin teyit edilmesinden 1 iş günü sonra, aktif üyeler ile Round kahvelerinin detayları ve fiyat bilgisi paylaşılacaktır. Bu bilgiler paylaşıldıktan sonra Round başlar. Round süresi başladıktan itibaren 1 haftadır. Aktif üye olarak McPool’da kalmak isteyen katılımcılar bu süreçte minimum 1 çuval kahve satın almalıdır. Round devam ederken 5 kg paketler halinde satış yapılmaz. Round bittikten sonra kalan kahveler, herkese açık olacak şekilde, orijinal (indirimsiz) fiyatlarıyla, çuval ve 5 kg’lık olarak satışa sunulacaktır.
ELBETTE! Round bittikten sonra, kalan ürünlerden (tabi eğer kaldıysa;) ) çuval halinde veya 5 kg’lık ambalajlarda, ürünün orijinal(indirimsiz) fiyatıyla istediğiniz zaman sipariş verebilirsiniz. Round bittikten sonra, Round kahveleri herkese açık olacak şekilde satışa sunulacaktır.
Round kahveleri bize ulaştıktan sonra, aktif üyelere numune gönderilir. Round’un başlayacağına dair bildirim yapılır. Numunelerin teslim edildiği teyidi alındıktan 1 iş günü sonrasında Round başlar. Pozisyonunuzu korumak için yapmanız gereken tek şey 1 hafta içinde avantajlı fiyatıyla en az 1 çuval satın almak. Aktif üye olarak katıldığınız bir Round’da sipariş verirseniz, bir sonraki Round için de aktif üye olacağınızdan emin olursunuz. Aktif üye olarak katıldığınız bir Round’da sipariş vermezseniz, bir sonraki Round için devre dışı bırakılıp yedek üye olursunuz… Daha sonraki Round, yeniden aktif üye olursunuz. İkinci şansınızı kullanırken en az 1 çuval sipariş verdiğinizden emin olun, aksi takdirde sistemden çıkarılırsınız ve yeniden kayıt formunu doldurmanız ve onay beklemeniz gerekir.
McPool’a katılım formu doldurdunuz. Değerlendirme sonucu, McPool’a katıldığınız ile ilgili bir onay e-postası veya Whatsapp bildirimi aldıysanız artık yedek üyesiniz! Üst limit sınırı ile belirlenmiş Aktif üye kontenjanında açılacak olan ilk pozisyona, sıra sizde ise atanır ve buna dair bir bildirim alırsınız. Artık siz de bir aktif üyesiniz! Gerçekleşecek ilk Round’da aktif üye avantajlarının hepsinden faydalanırsınız. Aktif üye olarak kalmak için dahil olduğunuz Round’da minumum 1 çuval kahve sipariş etmeniz gerekir. Sipariş verilmemesi durumunda, gelecek Round’da devre dışı kalacaksınız. Ancak endişelenmeyin, bir sonraki Round’da tekrar aktif üye olarak, avantajlı fiyatlardan alım fırsatına sahip olursunuz. Aktif üye olarak bulunduğunuz son 2 Round’da alım yapmamanız durumunda, Mcpool’dan ayrılırsınız… Yeniden katılmak için kayıt formunu doldurup onay beklemeniz gerekir. McPool’da bulunan aktif üye konumunuz, yedek üyelerden sırası gelen bir kavurucuya devredilir. Başlangıç sürecinde iletişimler (aktif üyelere yapılacak bildirimler ve aktif üyelerden alınacak siparişler, aktif üyelikten ve McPool’dan ayrılma talebiniz) WhatsApp üzerinden
gerçekleştirilecektir.
Veronica, McPool’a katılmak için kayıt formunu dolduruyor ve Mc Kinlay Specialty’yiinstagram / web sitesinden takip ediyor. Veronica, tarafına ulaşan onay e-postası veya Whatsapp bildiriminden sonra yedek üye olarak uygun bir pozisyon açılmasını ve aktif üye olmayı bekliyor. Aktif üyelikle ilgili bilgilendirme tarafına yapıldığında özel kahveleri denemeyi dört gözle bekliyor. Mc Kinlay Round 3’ün yakında başladığını duyuruyor! Kahve numunelerini teslim alıp bir an önce tadım yapan Veronica kahve detaylarını ve fiyatlarını öğreniyor. Round başlar başlamaz beğendiği numunenin 5 çuvalının hepsini satın alıyor. Avantajlı fiyatla satın aldığı yepyeni kahvelerin sadece kendinde bulunmasının tadını çıkarırken bir sonraki Round için aktif üyelik pozisyonunu garantiliyor.
Hali hazırda aktif üye olan Jessica, Round 8’in yakında başlayacağı bildirimini alıyor. Jessica, eline ulaşan numuneleri tadıp avantajlı fiyatları inceliyor, Round 8’de satın alma yapmıyor. Otomatik olarak Round 9’da devredışı oluyor ve Round 9 kahvelerini ve fiyatları önceden öğrenme şansını kaybediyor. Ancak Rounda 10’da üyeliği aktifleştiriliyor. Round 10’da sahaya geri dönen Jessica tekrar alım yapıyor. Bu şekilde, Round 11’deki yerini de garantiliyor.
Hali hazırda aktif üye olan Sophie, Round 5’in yakında başlayacağı bildirimini alıyor. Sophie, eline ulaşan numuneleri ve avantajlı fiyatları inceliyor fakat satın alma yapmıyor. Otomatik olarak Round 6’da devredışı oluyor ve Round 6 kahvelerini ve fiyatları önceden öğrenme şansını kaybediyor. Ancak Round 7’de tekrar alım yapıyor. Ve bu şekilde, Round 8’de yerini de garantiliyor. Round 8’de alım yapmayıp Round 9’da tekrar devre dışı kalan Sophie, Round 10’da tekrar aktif üye olduğu halde, satın alma yapmıyor. Ve maalesef bu kez ardışık olarak aktif olduğu 2 roundda (Round 8 ve Round 10) satın alım yapmadığı için McPool’daki üyeliğini tamamen kaybediyor. Yeniden McPool’a dahil olmak için kayıt formunu doldurması ve onay beklemesi gerekiyor.

McPool Kahveleri

Mcpool Kahveleri

Geçmiş Round’larda, aktif üyelere avantajlı fiyatlar ile sunulan kahveleri inceleyin!

İnceleyin →

Kayıt

Mc Kinlay Pool’a ilk kez katılmak için bu formu doldurmanız yeterli. Kontenjan sınırlı olduğu için başvuru formları değerlendirme sürecinden geçecek. Değerlendirmeden sonra, bir onay e-postası/mesajı alacaksınız. Aktif üyelik için kontenjan varsa üyeliğinizin aktifleştirildiği ile ilgili ikinci bir onay e-postası veya Whatsapp bildirimi alacaksınız. Bu avantajlı fiyatlardan yararlanabileceğiniz anlamına geliyor! McPool’daki konumunuzu korumak için gelecek Round’da en az 1 çuval sipariş etmeniz gerekir.

McPool'a dahil olan üyelerimiz Whatsapp üzerinden toplu mesaj ile bilgilendirilecektir. Toplu mesajların size iletilebilmesi için ekibimizden sizinle iletişime geçen kişinin telefon numarasını mutlaka kaydetmelisiniz. Aksi takdirde duyuruları kaçırabilirsiniz.

İşbu form ile 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca form üzerinde beyan edilen yazılı bilgilerin doğruluğunu onaylıyorum.  KVKK kapsamında toplanan kişisel verilerimin satış, satış sonrası hizmet, satın alma süreçlerinin yürütülmesi, talep/şikayetlerin takibi, üretim ve operasyon süreçlerinin yürütülmesi, müşteri taleplerini daha iyi anlamak, analiz etmek ve ürün geliştirmek,  kişiye/firmaya özel çözümler üretmek amaçları doğrultusunda ve faaliyetlerin devamına ilişkin olarak Birlik Baharat San. Tic. Ltd. Şti. tarafından hazırlanan Kişisel Veriler Politikası uyarınca toplanıp saklanabileceğini ve işlenebileceğini biliyorum, onaylıyorum.